Слов'яни

Матеріал з svit
Версія від 21:45, 26 лютого 2015, створена Світовит (обговореннявнесок) (Захист на Слов'яни встановлено ([Редагування=Дозволено тільки автопідтвердженим користувачам] (безстроково) [Перейменування=Дозволено т)

Перейти до: навігація, пошук

Слов'яни — велика група споріднених за мовою та культурою народів арійського походження, що живуть у Східній і Центральній Європі та утворюють три гілки: східнослов'янську (українці, білоруси, росіяни), західнослов'янську (поляки, кашуби, чехи, словаки, лужичани), південнослов'янську (серби, болгари, хорвати, словенці, боснійці, македонці, чорногорці). Слов'яни розмовляють слов'янськими мовами.

Пояснення назви у Велесовій Книзі

Назва "слов'яни", за однією з версій, походить від славлення – богослужби, де прославляється Бог: "...ніже славуни-руси, які Богам славу співають, і тако суть славуни тому." (ВК, д.8(2)). Також за ВК ми походимо від Славуни (Слави), жони Богумира (ВК, д.9а): "Ми потомки роду Славуни" (ВК, д.6г,8), "То бо ми маємо імено Слави" (ВКд.8(2)). "Якщо славії ми речені, ніколи не просили нічого. Славу речемо, се бо те молитву творячи". (ВК, д.24а). Враховуючи те, що Славуна може ототожнюватися з птахою-Зорею Матирсвою-Славою, яка провіщає народження Сонця, а відповідно і прославляє його, то ці два пояснення збігаються у значенні.

Інші легенди

"Велика хроніка" про Польщу, Русь та їх сусідів XI-XIII ст. повідомляє про родоначальника Слава: "У слов'ян існує велика різноманітність в мовах і в той же час вони розуміють один одного, хоча в деяких словах і в їх вимові існують, мабуть, деякі відмінності. Мови ці беруть початок від одного отця Слава, звідки і слов'яни (Slavs). Вони і досі не перестають користуватися цим ім'ям, наприклад: Томислав, Станислав, Янислав, Вінцеслав та ін."

Посилання