Відмінності між версіями «Рожаниця»

Матеріал з svit
Перейти до: навігація, пошук
м ()
(Рожаниця в світовому Яйці)
Рядок 2: Рядок 2:
  
 
== Рожаниця в світовому Яйці ==
 
== Рожаниця в світовому Яйці ==
Люди уявляли Всесвіт у вигляді величезного Світового Яйця. Все Яйце називаємо [[Род]]ом Всевишнім Люди на Землі представляють Рід земний, він є відображенням Всевишнього. Рід поділяється на чоловіка і жінку та їхніх дітей. З верхньої частини Світового Яйця твориться Твердь Небесна – Батько-[[Сварог]], з нижньої – Твердь Земна – Мати-Рожаниця, з жовтка породжується їхній син – [[Сонце]]-[[Дажбог]], з білка донька – Вода-[[Мокош]]а.
+
Люди уявляли Всесвіт у вигляді величезного Світового Яйця. Все Яйце називаємо [[Род]]ом Всевишнім Люди на Землі представляють Рід земний, він є відображенням Всевишнього. Рід поділяється на чоловіка і жінку та їхніх дітей. З верхньої частини Світового Яйця твориться Твердь Небесна – Батько-[[Сварог]], з нижньої – Твердь Земна – Мати-Рожаниця, з жовтка породжується їхній син – [[Сонце]]-[[Дажбог]], з білка витікає донька – Вода-[[Мокош]]а.
  
 
== Посилання ==
 
== Посилання ==

Версія за 17:53, 29 травня 2015

Рожаниця (Рогань, Родань) – одне з імен Матері-Землі, яка є дружиною Сварога - Батька-Неба. У "Питаннях Кирика", пам'ятці XII віку: "Аже се Роду і Рожаниці крають хліб і сир, і мед…" Свято Рожаниці дослідники ставлять на 8-9 вересня (2-га Пречиста), що саме і є святом Матері-Землі. Аналогічні свята мають бути в інші періоди року на ці ж числа в календарі.

Рожаниця в світовому Яйці

Люди уявляли Всесвіт у вигляді величезного Світового Яйця. Все Яйце називаємо Родом Всевишнім Люди на Землі представляють Рід земний, він є відображенням Всевишнього. Рід поділяється на чоловіка і жінку та їхніх дітей. З верхньої частини Світового Яйця твориться Твердь Небесна – Батько-Сварог, з нижньої – Твердь Земна – Мати-Рожаниця, з жовтка породжується їхній син – Сонце-Дажбог, з білка витікає донька – Вода-Мокоша.

Посилання