Відмінності між версіями «Рожаниця»

Матеріал з svit
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Рожаниця (Рогань, Родань)''' – одне з імен Матері-Землі, яка є дружиною Сварога - Батьк...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''Рожаниця (Рогань, Родань)''' – одне з імен Матері-Землі, яка є дружиною [[Сваро]]га - Батька-Неба. У "Питаннях Кирика", пам'ятці XII віку: "Аже се Роду і Рожаниці крають хліб і сир, і мед…" Свято Рожаниці дослідники ставлять на 8-9 вересня (2-га Пречиста), що саме і є святом Матері-Землі. Аналогічні свята мають бути в інші періоди року на ці ж числа в календарі.
+
'''Рожаниця (Рогань, Родань)''' – одне з імен Матері-Землі, яка є дружиною [[Сварог]]а - Батька-Неба. У "Питаннях Кирика", пам'ятці XII віку: "Аже се Роду і Рожаниці крають хліб і сир, і мед…" Свято Рожаниці дослідники ставлять на 8-9 вересня (2-га Пречиста), що саме і є святом Матері-Землі. Аналогічні свята мають бути в інші періоди року на ці ж числа в календарі.
  
 
== Рожаниця в світовому Яйці ==
 
== Рожаниця в світовому Яйці ==

Версія за 00:13, 30 січня 2015

Рожаниця (Рогань, Родань) – одне з імен Матері-Землі, яка є дружиною Сварога - Батька-Неба. У "Питаннях Кирика", пам'ятці XII віку: "Аже се Роду і Рожаниці крають хліб і сир, і мед…" Свято Рожаниці дослідники ставлять на 8-9 вересня (2-га Пречиста), що саме і є святом Матері-Землі. Аналогічні свята мають бути в інші періоди року на ці ж числа в календарі.

Рожаниця в світовому Яйці

Люди уявляли Всесвіт у вигляді величезного Світового Яйця. Все Яйце називаємо Родом Всевишнім Люди на Землі представляють Рід земний, він є відображенням Всевишнього. Рід поділяється на чоловіка і жінку та їхніх дітей. З верхньої частини Світового Яйця твориться Твердь Небесна – Батько-Сварог, з нижньої – Твердь Земна – Мати-Рожаниця, з жовтка породжується їхній син – Сонце-Дажбог, з білка донька – Вода-Мокоша.

Посилання