Сварга

Матеріал з svit
Перейти до: навігація, пошук
Сварга

Сварга – найвище Небо (Небеса), де знаходиться Рай. Сварга символізує найвищу святість, духовну силу, сконцентровану в Божественній істині. Сварог є Богом Сварги. За міфологією Сварга твориться із шкаралупи верхньої частини Світового Яйця.

Велесова Книга про Сваргу

"І без Сварога не маємо нічого, крім смерті. А та то не страшна єсь, коли же Щехом се речені. Се бо Сварга зове нас, і ідемо до неї." (ВК, д.7г).

"Тамо Перун іде і, главу златую трясучи, молнії посіває до Сварги Синьої, і Та твердіє од тих."... "А з Пендеба йдемо досі до неба Сварги синьої." (ВК, д.7є).

"І там Ра-ріка тече, яка відділяє Сваргу од Яви." (ВК, д.11б).

"Се бо дими се вздунувши течуть до Сварги і те означає тугу велику на отців, дітей і матерів наших."... "І зримо кудесники чудо велике творячи, а з перстів, вержених до Сварги, раті встали Сварожі." (ВК, д.14).

"І се Муж вопить до Богів про допомогу. І ті ідуть на комонях од Сварги і того Змія уб'ють." (ВК, д.19).

"Се верещить Птиця Матре-Сва до нас, аби се ми підняли мечі свої на захист свій і її. Се б'є крилами о землю і прах одторже до Сварги."... "Се бо Сваржець зрів на нас од Сварги своєї чудної."... "І також слава потече до Сварги, і там Боги речуть: "Якож хоробрі є руси, і маємо місця для вас біля Бога прі Перуна і Дажба, Отця вашого." (ВК, д.23).

"Матер-Сва Слава обрала нас співати витяженство над ворогами, і тому віримо, яко слово є про Птицю Вишню, [що] в Сваргу пурхає, летячи од нас." (ВК, д.24в).

"І там зріємо Пращурів своїх і Матерів, іже порядкують до Сварги і тамо стада свої попасти ймуть, і віни свої вінуть і живот мають, якож наш."... "І падшому на полі прі Перуниця дає Воду Живу попити, і, попивши її, іде до Сварги на комоні білому." (ВК, д.26).

"Се ворогам речемо: зникніть се, якож Тьма по Сурі [*Сонцю]. І се Парун найде на вас і розтрощить вас, яко овець. І кратно оті тремтіли, і воїв Сварги убоялися." (ВК, д.28).

"Якщо буде блудень іний, яков полічить Богів тих, одділивши од Сварги, ізвержений буде із Роду! Яко не маємо Богів, лише Вишень Ісварг і іні суть множеством, яко Бог є єдин і множествен." (ВК, д.30).

"Се бо вороги налізли на нас, і тому течемо до Києграда і до Голуні, і там оселилися, вогні свої палячи до Сварги, і жертви творячи, благодарили Богам, і такі за нас." (ВК, д.36б).

Посилання