Лель
Лель – давньослов'янський Бог кохання, уявлявся у вигляді маленького хлопчика. Звідси плід кохання "ляля" - дитина. Слід зазначити, що літописних свідчень про Леля до нас не дійшло. Усі відомості мають фольклорний та лінгвістичний характер — приспів «лелю», «леля», «люлю», «льолі» тощо характерні для давніх весільних пісень більшості слов'янських народів. Так само слово «леліяти» в тій чи іншій формі є в багатьох слов'янських мовах і означає «любити», «дбати», «оберігати», «ніжити». Тобто саме слово та поняття існувало безсумнівно, так само можна вважати встановленим його зв'язок з любов'ю та шлюбом. Велесова Книга один раз згадує в переліку Богів Леля на д. 11а.
Мітологічні паралелі
Лель за іменем нам нагадує Іллю, який замінив собою Перуна в церковному календарі. Ілля, як відомо, теж громовержець і блискавки в чортів кидає. В біблійній легенді він побиває жерців Ваала (Велеса). Його ім'я швидше взято з більш давнього персонажа Інліля, він хоч і названий "Владикою вітру", але очолив пантеон, і пізніше його замінив вавилонський Бог Мардук. Ці ознаки наближають Інліля до Перуна. Лель також тотожний Амуру, Купідону, Ероту, яких зображали у вигляді дитини з крильцями із луком і стрілою.
Лель на Триглаві
Швидше, Лель є одним із проявів Перуна – енергії, яка при поєднанні чоловічої і жіночої протилежності породжує нове життя. Так як дитина через битву з потойбічного світу приходить в світ життя, то цілком можливий варіант образа Перуна як дитини. При розстановці на Триглаві-Тризубі: чоловік-Дажбог стоїть праворуч, жінка-Мокоша – ліворуч, а посередині Перун-дитина. Тобто це свята трійця: жінка-дитина-чоловік. В христосівців аналогічне розташування в храмах біля Райських воріт: праворуч – Ісус, ліворуч - Марія (ставлять образ Діви Марії, але має бути Марія Магдалена, як уособлення Води). Над Вратами – Діва Марія з Дитиною на руках. Ну або при закритих вратах утворюється видовжений хрест-меч, що символізує Перуна-охоронця. Середній зуб Триглава малюється як булава, яка поділяється на сердечко (низ) і копіє-стрілу, тобто виходить, що стріла б'є у сердечко. Теж саме як варіант: видовжений хрест (меч) встромлений у могилу-яйце.