Зашореність

Матеріал з svit
Перейти до: навігація, пошук
Шори коня

Зашореність — в упряжі: шори — бічні щитки на вуздечці на рівні очей коня, що не дають можливості дивитися в сторони, не відволікатися і не лякатися. Переносне значення: щось, що заважає кому-небудь правильно розуміти навколишню дійсність — шори на очах; зашореність — обмеженість.

Дуже зручне пристосування для прямолінійного руху. Ніяких відволікань. Куди вас підштовхнули, — туди ви і побігли. Ви завжди на вірному шляху і впевнені в собі. Різноманіття уявлень про світ вас торкнуться не може. Ви і подумати-то про нього не зумієте. Не зумієте ви і мріяти ні про що інше.

Більшість людей зашорені. Причини для зашореності можуть бути самі різні — внутрішні протиріччя, комплекси, одноманітність життя. Зашорена людина сама створює собі рамки і відмовляється сприймати світ поза рамками. Він ніби будує для себе раковину з понять і установок, які він вважає безумовно правильними і намагається самоствердитися в обраній системі цінностей.

Література

Великий тлумачний словник сучасної української мови / Уклад. і голов. ред. В.Т. Бусел. – К.; Ірпінь: Перун, 2001. – 1440 с.